Janpa ZatorZakład Mechaniki Maszyn „JANPA” powstał w 1985 roku . Od samego początku działalności zakład zajmował się produkcją części i podzespołów do maszyn i urządzeń z branży samochodowej, górniczej oraz stolarskiej. W roku 1990 uruchomiona została produkcja maszyn i urządzeń do obróbki drewna; były to między innymi Tokarko-kopiarki TKA 01 które do dzisiaj cieszą się dobrą opinią użytkowników.

Wyzwania stawiane przez  XXI wiek, związane z rozwojem nowych technologii, skłoniły nas do podjęcia decyzji o rozbudowie i modernizacji zakładu. Natomiast znaczącym krokiem w rozwoju produkcji stało się wyposażenie parku maszynowego w nowoczesne obrabiarki CNC. Pozwoliły one na rozszerzenie wachlarzu naszych możliwości produkcyjnych i od roku 2001 rozpoczęliśmy produkcję przekładni mechanicznych które znalazły zastosowanie w podajnikach węgla kotłów CO.

Obecnie nasza firma idąc naprzeciw oczekiwaniom  klientów wdrożyła zaawansowaną technologię polegającą na obróbce elementów w pięciu osiach; o bardzo złożonych kształtach, opisanych wzorami matematycznymi przestrzennych brył. W związku tym aktualna nasza oferta obejmuje również elementy maszyn wymagające właśnie takiej technologii obróbki.

Szanowni Państwo. Doświadczony, ambitny, zgrany skład osobowy zakładu oraz nowoczesny park maszynowy umożliwia i zapewnia  wysoki standard produkowanych przez nas wyrobów.

Specjalizujemy się w obróbce skrawaniem wykonując elementy ze stali, odlewów żeliwnych, metali kolorowych i stali kwasoodpornych o dowolnych kształtach i skomplikowaniu detali.

Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i wyzwania.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Paweł Płecki