Zakład Mechaniki Maszyn "JANPA" powstał w 1985 roku . Od samego początku działalności zakład zajmował się produkcją części i podzespołów do maszyn i urządzeń z branży samochodowej, górniczej oraz stolarskiej. W roku 1990 uruchomiona została produkcja maszyn i urządzeń do obróbki drewna; były to między innymi Tokarko-kopiarki TKA 01 które do dzisiaj cieszą się dobrą opinią użytkowników.                                                                                                                   
    Wyzwania stawiane przez  XXI wiek, związane z rozwojem nowych technologii, skłoniły nas do podjęcia decyzji         o rozbudowie i modernizacji zakładu. Natomiast znaczącym krokiem w rozwoju produkcji stało się wyposażenie parku maszynowego w nowoczesne obrabiarki CNC. Pozwoliły one na rozszerzenie wachlarzu naszych możliwości produkcyjnych i od roku 2001 rozpoczęliśmy produkcję przekładni mechanicznych które znalazły zastosowanie             w podajnikach węgla kotłów CO. 

     Obecnie nasza firma idąc naprzeciw oczekiwaniom  klientów wdrożyła zawansowaną technologię polegającą na obróbce elementów w pięciu osiach; o bardzo złożonych kształtach, opisanych wzorami matematycznymi przestrzennych brył. W związku tym aktulna nasza oferta obejmuje również elementy maszyn wymagające właśnie takiej technologii obróbki.


    Szanowni Państwo.   Doświadczony, ambitny, zgrany skład osobowy zakładu oraz nowoczesny park maszynowy umożliwia i zapewnia  wysoki standard produkowanych przez nas wyrobów.Specjalizujemy się w obróbce skrawaniem wykonując  elementy ze stali, odlewów żeliwnych, metali kolorowych i stali kwasoodpornych                     o dowolnych kształtach i skomplikowaniu detali. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i wyzawnia. 
   

     Zapraszamy wszystkich do współpracy.

                                                                                 Paweł Płecki  (właściciel)

 


 

                                                                                                                                                                                                                                                                                         


  Zaawansowana technologia obróbki elementów w pięciu osiach o bardzo złożonych kształtach , opisanych wzorami matematycznymi przestrzennych brył .
 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską